Remont łazienki – szybko i efektownie

 

Twoja łazienka wymaga remontu, ale trudno Ci się za niego zabrać? Doskonale Cię rozumiemy – myśl o wszechobecnym kurzu, hałasie i innych uciążliwościach niejednego by przeraziła. Spieszymy więc na ratunek i prezentujemy kilka porad, dzięki którym prace okażą się mniej skomplikowane, a łazienka przejdzie prawdziwą metamorfozę.

 Na początek przygotuj plan działań – dobrze przemyślana koncepcja to połowa sukcesu. Zastanów się, w jakim stylu chcesz urządzić łazienkę, jakich rozwiązań w niej brakuje, w co chcesz szczególnie zainwestować i na tej podstawie przygotuj wstępny kosztorys. Jeśli remont zostanie przeprowadzony solidnie i dokładnie, nowa łazienka będzie cieszyć domowników nawet przez kolejne kilkanaście lat.

Pamiętaj też, żeby odpowiednio wcześniej kupić wszystkie potrzebne produkty – niewystarczająca liczba płytek lub oczekiwanie na wannę o specjalnych wymiarach opóźni prace remontowe.

Co zamiast kafli ceramicznych?

 Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w łazience są kafle ceramiczne. Ich skuwanie jest jednak mało przyjemne i czasochłonne, a Ty przecież chcesz przeprowadzić remont bez generowania niepotrzebnych niedogodności. Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie – sięgnij po płytki kompozytowe Ceramin Vario, które są lekkie, wodoodporne i – uwaga – przeznaczone do montażu na obecnej okładzinie. Prawda, że wygodnie? Zapomnij też o hałaśliwej przycinarce – płytki przytniesz nożykiem do tapet, a przykleisz za pomocą kleju (bez wypełniania spoin). Jak widzisz, łazienka może zyskać całkiem nowy wygląd w bardzo prosty sposób.

A co z podłogą? Nasze podpowiedzi znajdziesz tutaj: https://classenfloor.com/pl/inspiracje/panele-podlogowe-do-lazienki-na-co-zwrocic-uwage/